Proč je pravidelná pedikúra tak důležitá?

Mnoho žen denně pečuje o svoji pokožku, pleť i vlasy, zapomíná většinou ale na další důležitou věc, a to jsou nožky. Péče o nohy by se ale rozhodně neměla podceňovat, protože pokožka na nohou má sklony k tvorbě zrohovatělé kůže a vysoušení. Uvědomte si, že nohy Vás budou nosit celý život, proto jim dopřejte kvalitní péči a občasnou masáž. Na pedikúru myslete hlavně v létě, kdy nosíte letní sandálky a žabky. Neupravené nehty, odrostlý lak a zrohovatělá kůže nevypadá dobře a rozhodně to není dobrá vizitka. Nespoléhejte na to, že nohou si nikdo nevšimne.

Základní péči o nožky zvládnete i doma

Základní péče o nožky spočívá v tom, že budete pokožku pravidelně masírovat a natírat krémem. Zrohovatělou kůži podle potřeby odstraňte lufou nebo pilníkem na nohy. V tomto případě je nejlepší ponořit nohy na pár minut do horké lázně. Pokožka nohou bude vláčnější a půjde lépe ošetřit. Ideální je také občasné použití peelingu, který odstraní odumřelé buňky. Nakonec nezapomeňte na ostříhání nehtíků a výběr laku.

Jak Vám ošetří nohy pedikérka?

O nožky můžete pravidelně pečovat doma, ale nic se nevyrovná návštěvě zkušené pedikérky. V případě, že se Vám na ploskách nohy, patách nebo palcích tvoří ztvrdlá a suchá kůže, na nic nečekejte a dopřejte si kvalitní péči v kosmetickém studiu. Budete překvapené, jak krásné a jemné budou Vaše nožky, takovou péči jim totiž v domácích podmínkách rozhodně nedopřejete. Pokud se tedy vydáte na pedikúru, můžete se těšit na profesionální ošetření pokožky vysokorychlostní frézou, která používá speciální kotouče. Pedikérka Vám ostříhá nehtíky a jemně odstraní otlaky a zrohovatělou kůži. Dopřeje Vám také kvalitní peeling s masáží a lázeň v aromaterapeutické koupeli. Pedikúra prováděna touto metodou je velmi šetrná a dbá na hygienickou bezpečnost. Pokud kosmetické studio používá horkovzdušný sterilizátor, ultrazvukovou čistící vanu a další desinfekční prostředky, máte vyhráno. V tomto studiu se o Vaše nožky skvěle postarají.

Jak poznám dobrou pedikérku?

Rozhodně by se měla dobrá pedikérka zajímat o Vás zdravotní stav, zejména zda Vás netrápí žilní problémy nebo cukrovka. Před zahájením pedikúry by také měla důkladně prohlédnout stav Vašich nohou, zda Vás neobtěžují zarůstající nehtíky, kuří oka, plísně nebo viditelné poškození pokožky. V tomto případě Vám doporučí nejvhodnější péči. Dobrou pedikérku bude jistě zajímat, jak se o nohy staráte, zda chodíte na pedikúru, jaké máte zaměstnání nebo jaké nejčastěji nosíte boty. Zajímejte se také o zázemí, a zda používá desinfekční prostředky. Opravdu dobrá pedikérka Vám dopřeje i další nadstandartní služby, například poradenství ohledně kvalitní obuvi nebo doporučí ortopedické pomůcky.

Proč si nechat ošetřovat nožky?

Na pedikúru doporučujeme chodit pravidelně jednou měsíčně. Nejen, že budete mít zdravé a krásné nožky, dopřejete si ale také příjemnou relaxaci a uvolnění. Díky pravidelné pedikúře můžete také předejít nepříjemnému onemocnění nohou, jako je například zarůstání nehtů, bolestivá a popraskaná kůže, kuří oka nebo otlaky. Se vším Vám pomůže odborně proškolená pedikérka a navrhne nejvhodnější řešení a prevenci. Masáž Vám také příznivě rozproudí krevní a lymfatický oběh. Vaše nožky budou vypadat nejen krásně, ale hlavně zdravě.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *