Jak správně pečovat o pleť kolem třicítky?

Čas je neúprosný a nejde zastavit. Přibývající roky se bohužel podepisují také na naší pokožce a pleti. Pokud se o sebe budete pravidelně a hlavně správně starat, můžete stárnutí velmi zpomalit. U pokožky obličeje to platí dvojnásob. I přesto, že budete o svou pleť pečovat, prvním a jemným vráskám se bohužel nevyhnete. Překvapit Vás mohou již kolem třicítky. Nejčastěji se tvoří v okolí očí a úst nebo obočí. Pokud tedy máte pleť kolem třicítky, tento článek si rozhodně přečtěte.

 Přípravky s obsahem kolagenu

Pokud chcete, aby Vám mladiství vzhled vydržel co nejdéle, musíte pokožce dopřávat dostatek živin a také účinných látek jako např. kolagenu a elastinu. Kolem 25 roku se již mohou objevovat první jemné linky způsobené většinou dehydratací pleti. Zde doporučujeme kvalitní séra a krémy se správně zpracovanou kyselinou hyaluronovou. Pokud je kyselina hyaluronová speciálně zapouzdřena v liposomálních kapslích, zaručí maximální možnou hydrataci pokožky. Spousta krémů obsahuje kyselinu hyaluronovou, která hydratuje pokožku pouze na povrchu. Pokud je Vám nad třicet let, začněte používat například produkty s obsahem kolagenu. Takové sérum s mořským kolagenem uzavřeným v liposomech dlouhodobě zpevní a vypne pleť. Noční péče bývá většinou hutnější a dodává Vaší pleti během spánku dostatek výživy. Budete tak vyspaná do krásy. Pořiďte si také denní krémy nebo séra, které budou obsahovat např. peptidy, retinol, ceramidy, koenzym Q10 nebo vitamin C. Hlavně nezapomínejte na dostatečnou hydrataci pleti také zevnitř.

Je čas na hydratační masky a peeling

V tomto věku už doporučujeme navštěvovat kosmetické studio. Nechte si pleť důkladně vyčistit, dopřejte si peeling, jemnou mikromasáž například očního okolí, výživnou masku i masáž pleti včetně dekoltu. Vaše pleť bude krásně zpevněná, projasněná a omlazená. že se Vám bude pokožka. U domácí péče je potřeba sáhnout také po pleťových maskách. Tu si dopřejte alespoň jedenkrát týdně. Doporučujeme např. hydratační, kolagenovou nebo s obsahem rostlinných kmenových buňek.

Změňte životní styl a nekuřte

Kupovat drahé krémy a pravidelně navštěvovat kosmetická studia bohužel nestačí. Pleť potřebuje dostatek vitamínů, minerálů a spánku. Omezte stres a snažte se více relaxovat. Pokud kouříte, přestaňte! Vaše pleť Vám bude opravdu vděčná. Kouření způsobuje nedostatečné prokrvení a tak můžete už u mladých žen vidět ochablou a zašedlou pleť se začínajícími vráskami. Snižuje také hydrataci a pružnost pleti. Dopřejte si také dostatek zeleniny, ovoce a čerstvých šťáv. Doporučujeme zvýšit přísun vitamínu C, který pleti velmi prospívá. Důležitý je také vitamín E a D, který chrání pokožku před škodlivým UV zářením. Vhodný je také vitamín A, který naopak chrání před vznikem pigmentových skvrn a celkově zlepšuje stav pokožky. Jednou z hlavních příčin stárnutí je totiž špatný životní styl, který Vám můžete přidat i pár roků na víc.

kale_smoothie

Chraňte pleť před UV zářením

Ochrana pleti před slunečními paprsky je velmi důležitá. Stárnutí pleti způsobují nejen zlozvyky a špatná péče, ale také nadměrné vystavování pokožky slunečním paprskům. Pro pleť není opalování příliš zdravé a vhodná nejsou ani solária. Doporučujeme proto nanášet krém s UV faktorem každé ráno, a to na denní krém. Kosmetičky dokonce radí používat ochranný faktor 40 až 50. Zabráníte vzniku pigmentových skvrn, jemných vrásek a hlavně předčasnému stárnutí pleti. Bez opalovacího krému na obličeji byste rozhodně neměli vycházet z domu. Za pár let Vám pleť poděkuje.

Masáž obličeje proti vráskám

Na příjemné a velmi účinné masáže můžete chodit do kosmetického studia, ale když k pravidelné každodenní péči přidáte několikaminutovou masáž obličeje, velmi to kůži prospěje. Velmi účinné je například poklepávání obličeje konečky prstů a masírování ve směru toku lymfy. Masáž provádějte jemně a po celé ploše obličeje, nezapomeňte hlavně na oční okolí. Pokožka tak bude více prokrvená, napnutá a dostane zdravější barvu.

Desatero rad pro krásnou pleť

Jednou týdně používejte hydratační masku
Jednou týdně si udělejte peeling
Jednou měsíčně navštivte kosmetické studio
Používejte hydratační krémy
Každý den nanášejte krém s ochranným UV faktorem
Používejte kosmetiku, která je pro Váš typ pleti
Pleť si pravidelně čistěte každé ráno a večer
Na noc nanášejte oční krém s kolagenem
Nikdy nechoďte spát nalíčená
Nekuřte a dodejte tělu vitamíny a minerály

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *