Jak spolehlivě odstranit kruhy pod očima?

Zná to asi každá žena – nevzhledné a tmavé kruhy pod očima, které na kráse moc nepřidají. Je to bohužel první věc v obličeji, která upoutá pozornost a bohužel přidává i roky navíc. Naštěstí pro Vás máme spoustu zaručených rad, jak si s nežádoucími váčky pod očima poradit. Chce to jen správnou péči, několik fíglů a za pár týdnů uvidíte změny.

Základem je spánek a pitný režim

Je to tak jednoduché, ale opravdu účinné. Dostatek spánku a vody, to jsou dvě základní věci, které naše pokožka kolem očí potřebuje. Jsou to samozřejmě staré rady, ale opravdu zaručeně fungují. Dopřejte si alespoň 7 až 8 hodin spánku denně. A hlavně pijte, dodejte svému tělu zhruba dva litry denně. V letních měsících je vody ale potřeba více. Pokud Vás trápí kruhy pod očima, vyhýbejte se také nadměrnému množství alkoholu, kouření a také soli. Přílišné solení Vašemu tělu opravdu neprospívá, snažte se tedy sůl postupně snižovat. Skvělou náhražkou je koření a čerstvé bylinky, které dodají pokrmům skvělou chuť i bez použití velkého množství soli.

Používejte oční gely a chlaďte

Je to další skvělá rada, která Vám pomůže v boji proti kruhům pod očima. Pořiďte si proto chladivý oční gel, který Vaše oční okolí krásně zchladí a vyživí. Na trhu je celá řada výrobků, které mají chladivé a léčivé účinky. Podívejte se například po přípravku, který obsahuje extrakt z kostivalu nebo světlíku lékařského, tyto látky pomáhají léčit otoky a napuchlé oči. Další skvělou radou, i když babskou je chlazení očního okolí. Zkuste si dát do lednice dva spařené pytlíky zeleného čaje a ty potom ráno přikládejte na opuchlé oči, uvidíte, že se otoky trošku zmírní. Ideální jsou také vychlazené čajové lžičky nebo vychlazené tamponky namočené ve vodě. Všechny tyto metody Vám zklidní oční okolí a zbaví napuchlých očí. Na očích nechte působit zhruba 10 minut. K dostání jsou také gelové masky na oči, které se nechají vychladit v chladničce a podle potřeby se přikládají na unavené oční okolí. Ženské tělo má bohužel sklony k zadržování vody, což se mnohdy projevuje i kruhy pod očima, chlazení je tedy na místě. Doporučuje se také dát si pod hlavu vyšší polštář, aby se Vám v obličeji zbytečně nehromadila voda.

Oční krém po třicítce je nutnost

Pokožka potřebuje neustálou péči a také hydrataci. To stejné vyžaduje i Vaše oční okolí. Kůže kolem očí je velmi jemná a citlivá, proto potřebuje speciální zacházení a přípravky. Pokud máte věk nad třicet let, oční krémy jsou již nutností. Objevují se první vrásky a nežádoucí kruhy pod očima. Vybrat si můžete z velké nabídky kosmetických přípravků, které se přímo specializují na oční okolí a váčky pod očima. Bohužel jsou kruhy pod očima dané geneticky a i přesto, že dodržujete všechny rady, kruhy Vám stále obtěžují život. V tomto případě sáhněte opravdu po kvalitním krému, který obsahuje retinol, nebo vitamín C. Skvělé jsou také krémy s kyselinou hyaluronovou, které dodávají pokožce kolagen. Ten se bohužel s přibývajícím věkem ztrácí. Pozor si dejte také na UV záření a používejte krémy s vysokým faktorem. Oční krém používejte pravidelně, protože pokožka kolem očí je citlivá a má minimum mazových žláz, z toho důvodu vznikají v očním okolí už velmi brzy jemné vrásky.

Pravidelně si dopřávejte mikromasáž

Mikromasáž očního okolí je skvělá metoda, jak zmírnit otoky kolem očí. Velmi příznivě působí na vrásky i napuchlé vaky pod očima. Rozproudí také lymfu a díky masáži se vyplaví škodlivé toxiny. Mimo to snižuje nitrooční tlak a posiluje zrak. Mikromasáž dokáže také zprůchodnit dutiny a posílit nadočnicové oblouky, kde s přibývajícím věkem kůže klesá a vytahuje se. Mikromasáž si dopřejte alespoň jednou měsíčně ve specializovaném kosmetickém studiu. Skvělou volbou je také reflexní masáž obličeje, která není nijak složitá, a provádět ji můžete také doma. Stačí se naučit několik reflexních bodů na obličeji a skvělou péči si tak můžete dopřát v pohodlí Vašeho domova. Obličej se Vám skvěle prokrví, uvolníte svalový tonus a zmírníte napětí, které způsobuje zejména stres. Vaše pokožka bude napnutá a prokrvená. Je to vhodná metoda pro každého a vystačíte si pouze s vlastními prsty a krémem nebo olejíčkem. Masáži stačí věnovat pouze pět minut několikrát týdně.

Špatná strava a nedostatek železa

Špatná strava, málo vitamínů a minerálů, to vše může být následek kruhů pod očima. Do jídelníčku zařaďte proto více ovoce a zeleniny. Zřejmě Vám chybí železo, které se snažte doplnit zvýšeným přísunem špenátu, listové zeleniny, luštěnin. Výborná jsou také slunečnicová semínka. Příčinou může být i nedostatek vitamínu A nebo špatný pitný režim. Zaměřte se také na antioxidanty, které odplavují škodliviny z těla. Vhodné jsou například borůvky, brusinky, cibule nebo česnek. Stav pokožky také zlepšuje zinek nebo vápník.

Jaké jsou příčiny kruhů pod očima?

Zadržování tekutin
Kouření a pití alkoholu
Špatná životospráva
Nedostatek vitamínů
Špatný pitný režim
Onemocnění jater, střev, štítné žlázy, ledvin
Genetika
Stres a málo spánku
Ucpané dutiny
Chudokrevnost
Velká námaha očí
Ekzém nebo alergie

 

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *