Prozradíme Vám, jak správně pečovat o pleť a vlasy v létě

Vaše pokožka i vlasy potřebují v letních měsících speciální péči a dostatek hydratace. Slunce, koupání a voda představují obrovskou zátěž a dráždí Vaši pokožku a vysouší vlasy. Je proto důležité věnovat pozornost správné péči a vybírat vhodné přípravky, které Vám prospějí. Bez kvalitní péče se může lehce stát, že bude Vaše pokožka plná tmavých skvrn a suchých šupinek. Lépe na tom nebudou ani Vaše vlasy. Dlouhé kadeře bez lesku si přece žádná žena nepřeje. Je proto nejvyšší čas pustit se do speciální péče pro Vaši pleť a vlasy v létě.

Používejte krémy s UV faktorem

V létě zapomeňte na make – up a obloukem se vyhýbejte také výraznému líčení. Vaši pokožku budete zbytečně zatěžovat. Pokud potřebujete i přesto sjednotit pleť nebo zakrýt nedokonalosti a pupínky, zvolte raději jemné BB krémy, minerální pudry nebo korektory. Vaše pokožka bude jemnější a bude lépe dýchat. Dbejte také na ochranný UV faktor a vybírejte si krémy minimálně s 30 UV faktorem. Bez ochranného krému na obličeji nedoporučuje vycházet ven. Sluníčko pokožku dráždí a ta bohužel rychleji stárne. Mnoho žen také trápí nepěkné pigmentové skvrny, které mnohdy vznikají špatnou péčí o pokožku a nadměrným opalováním bez UV ochrany.

Dopřejte se zklidňující masky

Masku na obličej bychom měly používat alespoň jedenkrát týdně. Vždy záleží na typu pleti, jakou masku zvolit. V letních měsících si dopřejte hydratační a uklidňující masky, které dodají Vaší pokožce dostatek hydratace. Výborné jsou také masky na čištění pleti, které krásně vyčistí zejména problematickou T-zónu. Čistou pleť bez černých teček oceníte hlavně u vody, kde není Vaše pleť sjednocena make-upem nebo pudry. Občas sáhněte také po peelingové masce, která Vaši pleť krásně zjemní a vyhladí. V žádném případě ale nepoužívejte peelingové masky bezprostředně po opalování. Pokožka je při pobytu na sluníčku podrážděná a začervenalá. Masky si raději dopřávejte večer, kdy je Vaše pokožka zklidněná. Před nanášením masky doporučujeme pleť napařit nad horkou vodu, póry se tak krásně roztáhnou a maska bude mnohem účinnější.

Letní líčení je jemné a přirozené

Základem každého líčení je kvalitní krém s UV faktorem. Make – up se příliš nedoporučuje, zejména při pobytu na sluníčku. Pokud se ale make-upu nechce vzdát, volte raději jemné a hydratační. Ideální jsou také minerální pudry, které Vaši pleť krásně zafixují. Vaše krásné opálení zvýrazní bronzer, která dodá pleti zlatavý nádech. Nebojte se také používat rozjasňovače, a to hlavně na vrchol obočí, do vnitřních koutků očí, nad tvářenku a horní ret. Rozjasňovače umí divy a Vaše pleť bude působit skvěle a zdravě. Mnoho žen si v létě vystačí jen s řasenkou a leskem na rty. Více toho v létě opravdu nepotřebujete, pokud se tedy nechystáte na večírek. Při večerním líčení je naopak dovoleno úplně vše. Nezapomínejte ale na přirozenost.

Jakou péči potřebují v létě vlasy?

V žádném případě nezapomínejte na Vaše vlasy. Potřebují stejnou péči jako Vaše pokožka. Sluníčko, chlorovaná voda nebo naopak moře a písek dokážou Vaše vlasy nepěkně poničit a vysušit. Jsou potom roztřepené a bez lesku, takže pozor na to. Mezi základní péči patří omezení fénování, kulmování a žehlení. Snažte se tedy tuto úpravu trošku omezit a občas nechte vlasy jen volně uschnout. Pokud si vlasy bez fénu ale neupravíte, zkuste zvolit nižší teplotu a speciální péči. Stejně jako pokožka, tak také vlasy milují studenou vodu. Při každém umývání jim proto dopřejte vlažnou nebo studenou sprchu. Dopřejte také Vašim vlasům alespoň jednou týdně hydratační a výživnou masku nebo zábal. Hýčkejte si Vaše kadeře a uvidíte, že kvalitní péči na svých vlasech brzy uvidíte. Dbejte také na kvalitní šampony a vždy používejte kondicionér.

Pozor na správné rozčesávání vlasů

Vlasy nikdy nerozčesávejte mokré, nechte je volně proschnout a potom je pomalu a jemně pročesávejte. Nejsou příliš vhodné obyčejné hřebeny, sáhněte raději po kvalitním kartáči se speciálně rozvrhnutými štětinkami pro snadné rozčesávání. Vaše vlasy Vám budou vděčné a investice se rozhodně vyplatí. Na trhu jsou také malé kartáče určené do kabelky, takže kartáč budete mít vždy po ruce. Ve Vaší vlasové výbavě by Vám rozhodně neměl chybět přípravek s ochranou proti UV záření. Po opalování také doporučujeme používat speciální nemastný panthenolový gel, který Vaše vlasy vyživí a zklidní.

Dobrá pokrývka hlavy je základ

Rozhodně se Vám vyplatí pořídit si pokrývku hlavy. Bude chránit Vaše vlasy, také obličej a zabrání případnému spálení pokožky hlavy. Na trhu se celá řada krásných módních doplňků. Velmi oblíbené jsou klobouky a slamáky, které se hodí nejen k vodě nebo k moři, ale také k běžnému nošení. Je to zkrátka skvělý doplněk. K dostání jsou nejrůznější barvy a materiály. Posledním hitem jsou také látkové klobouky a nejrůznějšími módními vzory a potisky. Skvěle kouzlit se dá také se šátkem nebo šálou. Uvázat si je můžete jako čelenky nebo turbany. Skvěle se hodí také jako přehozy ramen a pokud jste šikovná, ve vteřině dokážete s obyčejného šátku vykouzlit šaty nebo sukni.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *