Svatební líčení nepodceňujte. Podtrhne krásu

Svatba – to je ten nejdůležitější a nejkrásnější den v životě každé ženy. Všechny si přejeme vypadat jako princezny a hlavně se líbit ženichovi. Přípravy na tak důležitou životní událost proto nenechejte náhodě a důkladně se na ni připravte. Vždyť je to jen jednou v životě, alespoň to si myslí každý novomanželský pár :-). Základem všeho je kvalitní svatební líčení!

Svatební líčení by mělo být výraznější, dokonce ještě více než běžné večerní líčení. Přesto ale musí být přirozené, protože se líčí převážně do denního světla. Vydržet musí celý den a hlavně odolávat polibkům a slzách. Vizážistku proto vybírejte opravdu pečlivě.

bridal-beauty-inspiration-wedding-makeup-ideas-retro-red-lips-jpeg-83742

BUĎTE KRÁSNÁ. Svatební fotografie jsou vzpomínka na celý život. Líčení si předem vyzkoušejte.

Před samotným svatebním líčením doporučuji návštěvu kosmetického salonu. Nechte si důkladně vyčistit pleť a udělat peeling. Vaši pokožku zbaví odumřelých buněk a pleť tak bude sametově hebká, tonizovaná a hydratovaná. Jen tak docílíte kvalitního líčení, které vynikne v plné kráse.

Základem každého nalíčení je kvalitní make-up, který perfektně kryje všechny nedostatky pleti a podtrhne Vaši krásu. Doporučuje se matující make-up bez oleje, aby nebyla pleť příliš mastná a neleskla se, a to hlavně kvůli svatebním fotografiím. Pro sametově hebkou pleť je důležitý také matující pudr, který by nevěsta měla mít po ruce během celého dne a podle potřeby nanášet.

Hitem jsou prodloužené řasy

Oční stíny by měly ladit nejen s barvou nevěstiných očí a pleti, ale také s kyticí. Není to ale vždy pravidlem. Důležité je zvážit, jaký typ nevěsta je a v čem se cítí dobře.  Svatební líčení musí být precizní, elegantní, ale také přirozené. Linky a řasenka jsou vhodné voděodolné. Hitem poslední doby jsou uměle řasy, které si nevěsty nechávají čím dál častěji dělat. Krásně Vás to zvýrazní a zaručí, že nebudete mít při dojemných chvilkách rozteklou řasenku. Proto doporučuji investovat a svatbu si užít s novými řasami.

vintage-glamour-bridal-shoot-L-3ruQmh

NEODOLATELNÁ.Vdáváte se jen jednou. Připlaťte si a svatební den s užijte s nádhernými řasami.

Kosmetický salon se vyplatí vybírat pečlivě, protože zkušená vizážistka s perfektní kadeřnicí dokážou zázraky. Rozhodně doporučuji vyzkoušet líčení ještě před samotným obřadem. To stejné platí také pro účes. Pokud chcete mít svatební líčení opravdu dokonalé, držte se své barevné typologie. Pokud si nejste jistá, jaký typ pleti máte, tady je malá nápověda.

Jarní typ miluje meruňkové odstíny

Vaše pleť je světlejší, spíše průsvitná se zlatavým nádechem. Mohou se objevovat  zlatohnědé pihy. Rty jsou teple růžové až jemně červené. Barva očí bývá většinou světle modrá, sytě modrá, šedozelená nebo oříškově hnědá. Obočí a řasy jsou zlatavě plavé nebo s jemným hnědým tónem. Barva vlasů bývá plavá se zlatými tóny, světle hnědá s nádechem do žluta nebo červena. Opaluje se docela dobře a nikdy ne do červena.

Letní typ potřebuje modrou a fialovou

Tento typ se vyznačuje světlejší až bledou pletí, někdy s olivovým nádechem. Může mít našedlé popelavé pihy. Rty bývají narůžovělé s chladným namodralým tónem. Barva očí bývá nejčastěji šedá, šedomodrá, fialková, modrozelená, tmavě modrá, oříšková či tmavě hnědá. Obočí i řasy jsou popelavé. Nejčastější odstín vlasů je platinová blond, středně až tmavě popelavě hnědá. Většinou se dobře opaluje.

Podzimní typ a lososová barva

Pleť má barvu šampaňského, zlatobéžovou až broskvovou. Mohou se také objevit  načervenalé nebo zlatohnědé pihy. Očí bývají  oříškové, světle hnědé, tmavě hnědé, tyrkysové nebo zelené. Rty mají barvu sytě červené. Vlasy jsou u tohoto typu teple medové, zlatohnědé, načervenalé nebo červenozlaté. Řasy bývají světlé a husté a obočí v barvě narudlých vlasů. Tento typ se opaluje poměrně špatně.

Zimní typ sází na zelenou a šedou

Pleť je porcelánová nebo s lehkým olivovým zbarvením. Pihy se téměř nevyskytují. Rty bývají červené s jemně namodralým tónem. Oči mají většinou modrý tón v nejrůznějších odstínech, například  ledově modrá, šedofialová, fialovomodrá, šedá, šedomodrá, někdy může být i černá. Řasy a obočí jsou výrazné a tmavého zbarvení. Nejčastější barva vlasů je tmavě hnědá, hnědočerná nebo černá s namodralým leskem. Rychle a dobře se opálí.

puffy-eyes-makeup-tricks

BARVY. Líčení konzultujte s vizážistkou a barvy volte podle Vašeho typu. Jedině tak budete dokonalá.

 INSPIRACI HLEDEJTE V NAŠÍ FOTOGALERII

2 thoughts on “Svatební líčení nepodceňujte. Podtrhne krásu

  1. Mija says:

    Hlavně to nepřehánět.. některá líčení se mi zdají až příliš.. decentní a elegantní.. to je cesta.

  2. denisa says:

    Hodně dobrý článek, hlavně fotky se mi líbí 🙂 Co se týče líčení… Myslíte si, že by byl dobrý nápad to s kamarádkami zkusit? Jako je to zmíněno tady: http://weddingmag.topzine.cz/jak-na-uzasne-svatebni-liceni-rady-odbornika , nebo si vážně mám radši vzít vizážistku? 🙂

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *