Jak zhubnout? Máme pro Vás pět zaručených rad

Stačí pravidelně dodržovat naše rady a uvidíte, jak rychle se Vám podaří zhubnout a správně nastartovat metabolismus. Nejdůležitějším pravidlem je zapomenout na slovo dieta! Ty mají pouze krátkodobé účinky a zaručeně Vám rozhodí celý organismus, a to nemluvím o jojo efektu, který se často po ukončení hladovky dostaví. Uvědomte si, že musíte změnit svůj životní styl a pohled na svět! Není to ovšem jen krátkodobá záležitost. Pokud chcete opravdu zhubnout a cítit se skvěle, změňte svůj život od základů.

Jak změnit životní styl a zhubnout?

Chce to především čas, nový životní styl přece nejde měnit ze dne na den a stejné je to také s hubnutím. Nespěchejte na sebe a dopřejte si tolik času, kolik potřebujete. V tomto článku si ukážeme 5 nejdůležitějších rad, jak hubnutí zvládnout co nejlépe. Pokud by to pro Vás znamenalo velkou zátěž najednou, rozplánujte si tedy změnu svého životního stylu na 5 měsíců. Každý měsíc se zaměřte na jednu naši radu a naučte se s ní žít. Nový režim si tak lépe zažijete a sami ani nepocítíte, že se ve Vašem životě dějí zásadní věci, a hlavně že hubnete bez dřiny a odříkání.

1361129_postava-hubnuti

UŽ ŽÁDNÉ HLADOVKY. Zapomeňte na slovo dieta! Musíte změnit životní styl, stravování a zvyknout si na pravidelný pohyb.

1. Sportujte a každý den se hýbejte

Pohyb a sport musí být přirozená součást Vašeho života. Nejideálnější je cvičit 30 minut denně, ale ruku na srdce, kdo na to má čas. Postačí tedy 30 minut 3x týdně a uvidíte, že hubnout pomalu začnete. Zvolte svižnou chůzi, jízdu na kole nebo běh, nejlepší je ten indiánský.  Zapomeňte na výtahy a schody si raději vyšlapejte. Telefonujete často? Proč u toho třeba nechodit. Umýváte každý den nádobí? Udělejte si při tom pár dřepů. Zkrátka pohyb nenápadně začleňte do svého běžného života, a hubnutí na sebe nenechá dlouho čekat.

2. Jezte pravidelně a malé porce

Na každý týden si sestavte jídelníček a snažte se pravidelně jíst, alespoň 5x denně. Urychlíte tak metabolické procesy a hubnutí. Navíc si udržíte stabilnější hladinu krevního cukru – díky tomu vás nebude tolik honit mlsná. Vaše tělo si na pravidelný příjem zvykne a nebude už muset ukládat tuky, právě díky tomu začnete hubnout. Velmi častým problémem je ale náročná pracovní doba. Snažte se ale najít alespoň trošku času na malou svačinku a hlavně snídejte ráno, než přijdete do zaměstnání.

3. Jídlo musí být zdravé a chutné

Jedná se o velmi podstatnou věc, strava Vám musí především chutnat! Pokud tomu tak nebude, u změny svého životního stylu nevydržíte a nezhubnete tak ani gram tuku. Nemučte se a nepřemáhejte! Pokud Vám zkrátka něco nechutná, nejezte to! Začleňte do svého jídelníčku hlavně zeleninu ve všech podobách. Jezte především ryby, sóju, bílé maso, jogurty, ovesné vločky a luštěniny. Omezte pečivo a smažená jídla.

4. Mlsejte zdravě a hubněte přitom

Pokud si zakážete mlsání, nebude Vás změna životního stylu správně motivovat a bavit. Mlsání si tak klidně dopřejte, ale s mírou a hlavně zdravě. Výborné jsou sušenky z ovesných vloček, sušené ovoce, jogurty s medem a skořicí nebo mrkvové a cuketové koláče. Pamatujte si, že vše nezdravé, lze nahradit zdravým. Až budete příště vařit nebo péct, pomelte si třeba ovesné vločky, je to výborná a zdravá náhražka mouky. Nahradit lze opravdu vše! A mnohdy i za menší peníze. Chce to jen fantazii.

20102-victorias-secret-2011

SPRÁVNÉ STRAVOVÁNÍ. Musíte jíst pravidelně! Tělo si nebude ukládat tuky na horší časy a hladovět.

5. Dodržujte pitný režim a odšťavňujte

Při nedostatku tekutin bude organismus dehydrovaný. Nebude tak pravidelně docházet k odplavení škodlivin a velmi brzy pocítíte únavu a bolesti hlavy. Pijte pravidelně a dejte si jednu skleničku také před každým jídlem. Zaplníte si žaludek a nebudete mít takový hlad. Pořiďte si také odšťavňovač, je to výborná investice, která Vám zaručí nejen štíhlou postavu, krásnou pleť, ale také posílenou imunitu. Čerstvé šťávy ze zeleniny a ovoce umí opravdu zázraky.

Nejdůležitější věc na závěr!

Nikdy se do ničeho nenuťte! Nedělejte sport, který Vás nebaví. Nejezte jídlo, které Vám nechutná! Vše si uzpůsobte sobě a Vašim potřebám. Změna životního stylu a hubnutí pro Vás musí být příjemné a zábavné. To je ten jediný předpoklad, že se Vám skutečně podaří zhubnout nechtěná kila. V tomto článku jsem Vám ukázala několik rad, které vám pomůžou pozitivně změnit život. Jaký zvolíte sport, stravu nebo pitný režim už nechám na Vás.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *